Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Květen v knihovně

Měsíc lásky začíná prvomájovým líbáním pod rozkvetlou třešní či jabloní. Tímto polibkem by ženy měly být celý rok krásné, zdravé… . Svěží zelená, barevnost mnoha květů a včely, které mají opravdu napilno, takový je květen.

Jaký bude v naší knihovně?

Do knihovny přesto neustále míří knižní novinky, tipy na nové knihy od našich knihovnic a knihovníků najdete na našem Facebooku nebo webu v záložce Knižní tipy.

A jelikož je v četbě stále co dohánět, Tajemná knihovnice pro vás natáčí video-upoutávky na knihy, které by ve fondu neměly zapadnout, i když to nejsou novinky, bestsellery nebo mediálně diskutované knihy.

S pěkným počasím a prodlužováním dne spoustu lidí upřednostňuje pobyt v přírodě, na zahrádkách nebo aktivní odpočinek. Proto od května neplánujeme žádné přednášky, besedy a autorské čtení. Pokračovat budeme zase až na podzim.

Knihovna také přesouvá své aktivity ven. Uvidíme se na Férové snídani ve Smetanových sadech u kostela sv. Janů (za deště v sakristii kostela sv. Janů), v Křížkovského sadech na akci pro děti Se zvířátky do parku nebo v Městských sadech na Dni dětí ve spolupráci s Magistrátem města Opavy. Vidět se s námi můžete rovněž na oslavách 800 let města, kdy budeme součástí průvodu městem s názvem Setkání věků.

Pro velký zájem jsme pro vás na pobočce Kylešovice připravili další workshop drátkování s Blankou Klouzalovou, tentokrát na téma Drátkovaní ptáčci v zahradě. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace.

Závěrečné vyhodnocení soutěže s názvem: „Moje město Opava“ proběhne v malém sále Knihovny Petra Bezruče. Kromě věcného daru jsme si pro vítěze připravili odměnu v podobě autorského čtení. Pozvání přijal herec opavského divadla a spisovatel Richard Vokurka, který představí svou prvotinu Emy a drak. Richard Vokůrka vystudoval pražskou DAMU. Už během studií hostoval v několika pražských divadlech. Po angažmá v Praze a v Jihlavě nastoupil do opavského divadla. Hlavní profesí je herec, ale věnoval se různým uměleckým směrům – zpěvu, loutkoherectví, stand-up(ům), dramaturgii, divadelní improvizaci a tvůrčímu psaní.

Víte, že se scházejí v Kylešovicích milovníci knih? Z řad dospělých čtenářů v Klubu mnoha příběhů a děti v klubu Knihomilů. Stavte se i vy pro zajímavé tipy k četbě a povídat si o tom, co vás na knižní scéně zaujalo.

Také v květnu pokračují inspirativní snídaně Brain & Breakfast na hlavní budově a pobočkách Kateřinky a Kylešovice, stejně jako čtenářská lekce pro nečtenáře Čtení hravě.  

Ani tento měsíc nebudou chybět výtvarné dílničky na dětském oddělení. Tentokrát budeme vyrábět něco pro maminky, které slaví svůj svátek. 

Dveře knihovny se pro všechny děti otevřou netradičně v sobotu, kdy budeme mít pro děti, v den jejich svátku, připravenou bojovou hru Dobrodruha Tima a výtvarné dílničky. Návštěvníci mohou jen tak posedět s knihou nebo časopisem, zahrát si hru nebo si jen tak pohrát v herničce na dětském oddělení.

Připravili jsme pro vás nové výstavy: na hlavní budově budou k vidění ilustrace Lenky Dobešové ke knize Povídání o trpaslíčcích od Jarmily Haškové Sitarové. Na dospělém oddělení pokračuje prodejní výstava akvarelů Věry Karasové Akvarelová malba.

Výstava studentských kreseb žáků 2. ročníku SŠPU Opava s názvem „LIDI“ bude ke zhlédnutí  na pobočce Kateřinky a v Kylešovicích budou k vidění práce žáků prvního ročníku oboru grafický design SŠPU Opava s názvem „Květomluva“.

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook