Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Červen v knihovně

Léto je ve znamení dobrodružství, cest, odpočinku, dlouhých večerů a především dovolených a prázdnin. A co na to knihovna?

Přemýšlíte-li, kam se vydat na dovolenou, přijďte se inspirovat do sekce cestopisů. A na cestu se rozhodně vybavte průvodcem! Stavte se pro nějakou pěknou knihu na cesty a můžete vyrazit! A vězte, že i cestovat se dá s ohledem na přírodu, udržitelně.

Jaká bude červnová kultura?

Potěšíme hlavně děti. Hned v sobotu 1. června se otevřou dveře knihovny pro malé i větší čtenáře či nečtenáře. Spolu oslavíme Mezinárodní Den dětí. Kromě sladké odměny budou připraveny výtvarné dílničky, hrací zóna pro malé děti a dobrodružná úniková hra s názvem:“ Timo“. O víkendu budou probíhat akce pro děti rovněž v OKU a Slezském muzeu.

Ani v červnu nevynecháme venkovní aktivity. V parku se na vás budou těšit kolegové v rámci Klubu maminek, tentokrát s názvem Vítáme léto. S dětmi ze ZŠ Havlíčkova se vydáme na pochod okolo Hanuše, kde budou žáci nižšího stupně plnit sportovní  vědomostní úkoly a pokračují čtenářské lekce pro nečtenáře Čtení hravě.

V červnu si můžete v rámci výtvarných dílniček vyrobit pestrobarevné motýly, tentokrát taky na pobočce v Kylešovicích. Tam můžete zároveň zjistit, jak pokračuje projekt Zahrada žije. Ten můžete sledovat také na stejnojmenné facebookové stránce.

Nechybět bude ani další díl inspirativní snídaně Brain&Breakfast, kterou tradičně vysíláme na hlavní budově, v Kateřinkách a Kylešovicích.

Knihovna je letos spolupracující organizací s festivalem Slunovrat. Od čtvrtku do soboty bude na oddělení pro děti a mládež Dětská zóna. Čekají na vás tvořivé dílny, zóna na hraní pro malé děti, bojová hra Jeníček a Mařenka hledají čarodějnici a v sobotu gamebooková hra po budově knihovny na motivy knihy Cesta kolem světa za 80 dní.

Účastníci festivalu se u nás mohou těšit na Karin Lednickou, Iva Zelinku a Leoše Kyšu, Markétu Irglovous Vladimírem Krocem nebo na Jana Pokorného a jeho podcast Chyba systému. Připraveny jsou i tři komentované prohlídky naší budovou a školy se mohou těšit na dokument Step a mráz s následnou besedou.

Jaké jsme pro vás připravili výstavy? Ještě první týden v červnu budou na hlavní budově k vidění ilustrace Lenky Dobešové ke knize Povídání o trpaslíčcích od Jarmily Haškové Sitarové. Tuto výstavu vystřídá výstava známého manželského páru Setkání v serigrafiích Vladimíra Preclíka a Zdeny Fibichové. Na dospělém oddělení pokračuje prodejní výstava akvarelů Věry Karasové Akvarelová malba.

V Kateřinkách je do konce června k vidění výstava studentských kreseb žáků 2. ročníku SŠPU Opava s názvem LIDI a v Kylešovicích budou k vidění práce žáků prvního ročníku oboru grafický design SŠPU Opava s názvem Květomluva.

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook