Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Knihovna o prázdninách

Léto je v knihovně volnější období, a i když lidé knihovnu využívají i přes prázdniny, je provoz slabší, než na jaký jsme zvyklí z období školního roku. Proto se na prázdniny upravuje provozní doba. Zaměstnanci knihovny v té době provádějí revizi fondu a další práce, probíhá generální úklid budov.

Finišovat by měla rekonstrukce fasády a střechy a hlavně příprava oddělení pro mladé (Teens), který otevřeme v září.

Ani přes letní měsíce nebudete ochuzeni o výstavy. Na hlavní budově pokračují až do konce srpna výstavy Setkání v serigrafiích Vladimíra Preclíka a Zdeny Fibichové a výstava Zapomenuté záložky. Pokud najdete svoji, můžete si ji vzít zpět.

V Kateřinkách si zpříjemníte čas s výstavou klauzurních prací SŠPU Opava s názvem Písmenková polívka a v Kylešovicích na vás čeká Opavská příroda a ptáci na fotografiích Karla Vlny a Ivo Tomečka.

A protože v létě čekáme spoustu krásných dní, stejně jako v předchozích letech bude na koupališti po celou sezónu umístěna naše knihovnička s knihami, kde si na své přijdou nejen dospělí, ale samozřejmě i dětští čtenáři.

Pokud se vám nechce na dovolenou tahat zásoba knih, ale bez čtení si ji neumíte představit, můžete stahovat do svých mobilních telefonů a vybraných čteček e-knihy.

Vyrazíme za vámi do blízkých sadů Křížkovského s akcemi Klubu maminek. Nenechte si ujít Malované dopoledne s Ádou Dudkem pod Ptačím vrchem, které se v případě nepříznivého počasí uskuteční v sále knihovny a po jeho skončení budete mít možnost koupení Dudkových knih, nebo akce Indiánské či Námořnické dopoledne.

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook