Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Co se událo v opavském regionu v roce 2016…

Na naší pomyslné mapě obsluhovaných knihoven si můžeme umístit další 2 vlaječky.

V lednu 2016 byla znovu otevřena knihovna v obci Dobroslavice. Na stránkách obce Dobroslavice najdete bližší informace.

16. března 2016 zástupci obce Děhylov slavnostně znovuotevřeli knihovnu v prostorách kulturního domu. Díky nadšení paní knihovnice Karly Vitáskové a podpory obce jsme získali v opavském regionu novou útulnou knihovnu.

Knihovna byla vybavena z větší části aktuálním knižním fondem, jež zapůjčilo naše regionální oddělení, které tuto i dobroslavickou knihovnu dostalo na starost v rámci programu regionálních funkcí.
Znovuotevřená knihovna v Děhylově

 

Na podzim roku 2015 prošla knihovna v Chlebičově rekonstrukcí, kterou plně hradila obec ze svých prostředků. Na nové elektrorozvody, podlahu a knihovnický nábytek padlo více než 300 000 Kč. Knihovna prokoukla i opticky se zvětšila k velké radosti paní knihovnice. Díky rekonstrukci proběhla letos poprvé v knihovně i Noc s Andersenem.

Jak proběhlo slavnostní otevření  knihovny v pondělí 7. 3. 2016 se můžete podívat ZDE.

A v neposlední řadě byla knihovna ve Vřesině u Hlučína přestěhována z již nevyhovujících prostor ve škole do nových na obecním úřadu. Jen schází výtah, knihovna je v nejvyšším patře.
Vresina_web

 

50 let dynastie Sukeníků v Oticích

14. března 1966 začíná v Oticích v knihovně působit Jaroslav Sukeník, a to je počátek dynastie rodu Sukeníků jako knihovníků v obci.

Pan Jaroslav Sukeník,  syn a nynější knihovník, připravil k tomuto výročí setkání, které proběhlo v úterý 15. března. Byli pozváni zástupci obce, opavské knihovny – paní ředitelka a metodici regionálního oddělení, a také rodinní příslušníci, kteří v knihovně pracovali nebo budou pracovat…

Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o působení rodiny  Sukeníků v obci a knihovně, jak od samotného pana knihovníka, tak i z rodinné kroniky a krátké prezentace.
Otice_web

 

Soutěž Vesnice roku a Knihovna roku

V květnu proběhlo krajské kolo soutěže Vesnice roku. Můžeme se pochlubit, že z našeho opavského regionu pochází vítězná obec – Velké Hoštice a vítězná knihovna  – Slavkov.

Dne 4. 8. 2016 byl ve Velkých Hošticích, vesnici roku 2016 Moravskoslezského kraje, předán diplom a finanční ocenění panu starostovi Vladimíru Chovancovi a knihovnici Daně Jarošové.
Slavkov

Knihovna Slavkov byla nominována i do soutěže Knihovna roku. V týdnu od 29. 8. – 2. 9. navštíví jednotlivé nominované knihovny z jednotlivých krajů komise, která bude vybírat ty nejlepší. Ve Slavkově budou bojovat o dobré umístění ve čtvrtek 1. září. Tak držme palce!