Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Knižní dary fotografa a nakladatele Dalibora Gregora

V části Knižní dary bychom rádi poděkovali spisovatelům, básníkům nebo dárcům, kteří věnují do naší knihovny své knihy. Knihovna disponuje omezenými finančními prostředky, proto děkujeme všem dárcům za podporu. Těchto stránek chceme využít nejen jako malého poděkování, i jako možnosti k propagaci jejich tvorby.

Dalším přírůstkem do naší knihovny je publikace opavského fotografa Dalibora Gregora Hříbata. Celobarevná fotografická publikace je zaměřena na problematiku chovu hříbat. V první části se autor textu této knihy věnuje volnému vyprávění o hříbatech. V druhé části jsou texty zaměřeny na problematiku chovu a odchovu vlastního hříběte, pohledu na hříbě a požadavků na výběr zvířete. Ve zbývajících dvou částech jsou tématem podmínky ustájení, krmení, ošetřování a vůbec péče o hříbě. Více informací o této knize si můžete stáhnout ZDE (pdf), nebo na www.foto-gregor.com.

Říjen 2008 byl na knižní dary opravdu bohatý. Upozorňujeme na další zajímavou novinku. Na knižním trhu se objevila nová kniha „Parforsní hony a jejich kouzlo“ z dílny opavského fotografa Dalibora Gregora, který ve svém nakladatelství foto & nakladatelství Dalibor Gregor vydal celobarevnou fotografickou publikaci, která Vás provede krásnou a obtížnou jezdeckou disciplínou.

Kouzlo a tradici parforsních honů, pravidla a konvence, kterých je třeba dbát, honební řád, signály a hudební nástroje, vybavení koně a jezdce, koně a plemena psů pro parforsní hony, to vše Vám přiblíží člověk nadmíru povolaný, pan Horst Richter, aktivní jezdec parforsních honů a člen jedné z nejznámějších německých honebních společností ASBACH FOXHOUNDS.

Ve druhé části knihy Vás svým vyprávěním upoutá známý herec a milovník koní pan Václav Vydra, který Vám přiblíží svou cestu a cestu svých koní k tomuto krásnému sportu, který by měl, jak sám říká, přinášet radost jak jezdcům tak i jejich koním.

Celou knihu provázejí snímky opavského fotografa koní Dalibora Gregora, známého jako autora fotografií v knihách „Můj rok s koňmi“, „Království koní“, „Krása koní z Camargue“, „Povídala hříbata“ a další. Dalibor Gregor se tentokrát představí i v roli nakladatele této knihy. Více informací o knize i o již vydaných publikacích můžete získat na webových stránkách http://www.foto-gregor.com.