Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Knižní dary z roku 2012

Listopad 2012

Nakladatelství Duha věnovalo naší knihovně sbírku poezie mladého brněnského básníka Jiřího Strnada. Knihu básní ilustrovala výtvarnice divalda Husa na provázku Petra Jiránková. Přáním autora bylo, aby se jeho sbírka dostala zdarma k vybraným knihovnám. S díky příjmáme útlou knihu veršů a úsporných lyrických textů a věříme, že osloví i příznivce poezie v řadách našich čtenářů.

Jiří Strnad je občanským povoláním kameraman a režisér dokumentárních filmů např. Nesvatbov, Pražské Jezulátko, Důmění. Je také forograf, politický diskutér, znalec léčivých bylin a chorobný milovník sladkostí, žije a tvoří v Brně.

Výtvarník, grafik, publicista a spisovatel a fotograf Evžen Jecho věnoval naší knihovně ukázku ze své tvorby knihu Prolínání impulsů, které mapuje průřez výtvarnou tvorbou autora. Více informací o autorovi, jeho výtvarné i literární tvorbě naleznete na http://www.jecho.eu/.

Leden 2012

Knižní publikaci Opavský tisk po roce 1989 ve větším počtu věnoval naší knihovně autor Michael Rataj.
Publikace mapuje vydávání regionálního tisku na Opavsku v nedávné minulosti. Stane se
jistě vítanou pomůckou pro zájemce o regionální historii i studenty historie.

Opavsko

Leden 2012

Těsně před vánoci obdržela naše knihovna dva knižní dary Oblázek v peřejích od Jana Vítka a Slavíci nemají nože od opavského básníka, výtvarníka a pedagoga Rostislava Herrmanna. Věříme, že obě knihy si najdou své čtenáře.