Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Knižní dary z roku 2013

Říjen 2013

Zlatá stopa 
Knihovna získala knižní dar od kroměřížského novináře a publicisty Jiřího Mrvy Zlatá stopa. Publikace přináší rozhovory významných kroměřížských rodáků nebo osobností, jejichž život byl výrazně spajt s Kroměříží např. Karla Kryla, Františka Kožíka, Miloše Macourka, Jaromíra Tomečka a řady dalších. Věříme, že si kniha najde své čtenáře a dárci upřímně děkujeme.

Červen 2013

Columbo mezi dveřmi

Naše knihovna obdržela novou publikaci autora Richarda Ulmana Columbo mezi dveřmi. Detektivní příběhy se zdánlivě roztržitým detektivem, na kterého jsou všichni krátcí, se těší popularitě na televizních obrazovkách již řadu let a jsou u českých diváků velmi oblíbené. Postavou geniálního Columba i televizním seriálem je inspirována i poslední kniha Richarda Ulmana, kterou vydal v Praze letošního roku vlastním nákladem. Věříme, že si knížka najde své čtenáře.

Únor 2013

Jan Zajíc

Knihovna v těchto dnech obdržela knižní dar výboru Matice slezské, monografii o Janu Zajícovi. Jan Zajíc, pochodeň číslo dvě, který sebeupálením 25. února 1969 následoval čin Jana Palacha, je pro českou historii tím méně známějším hrdinou komunistického odporu. Kniha přináší unikátní fotografie, korespondenci a další dokumenty, které mapují život a názory statečného studenta Jana Zajíce, rodáka z nedalekého Vítkova.

 

Leden 2013

Na každém kroku boj

Na každém kroku boj je publikace, kterou vydal Český svaz bojovníků za svobodu – Sdružení domácího odboje a partyzánů, Historická skupina 1. čs. partyzánské brigády Jana Žižky. 1. čs. skupina partyzánské brigády je považována za největší partyzánskou jednotku, která operovala na území Čech a Moravy za nacistické okupace. Její činnost se také vymykala působení ostatních partyzánských skupin. Publikace shrnuje nejen články a studie, které o činnosti této skupiny byly napsány v minulosti, přináší i bohatý obrazový materiál.