Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Tomáš Vejmola: Na kole do Gruzie a zpět 7000 km

22. června 2021 v 18:00 hodin, Knihovna Petra Bezruče v Opavě, sál knihovny, VSTUP VOLNÝREZERVOVAT

Aktuální opatření pro vstup osob na kulturní akci

Návštěvník kulturních akcí se při vstupu do sálu musí prokázat:

  • negativním AG testem ne starším než 72 hodin
    (I ZE ZAMĚSTÁNÍ)
  • negativním PCR testem ne starším než 7 dní
  • certifikátem o provedeném očkování (22 dní od první dávky)
  • potvrzením o prodělané nemoci COVID-19 (maximálně 180 dní od PCR testu potvrzujícím onemocnění)
  • negativním SAMOTESTEM a ČESTNÝM PROHLÁŠENÍM o bezinfekčnosti.
  • U dětí do 18 let – ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ zákonného zástupce nebo potvrzení ze školy

Všichni návštěvníci musí mít po celou dobu akce nasazený respirátor odpovídající kategorii FFP2.

Více informací >>

Uplynulý rok nebyl vůbec veselý, zima a jaro letošního roku taky nestály za moc, proto jsme s velkou netrpělivostí čekali, až budeme zase moci nabídnout našim milým návštěvníkům cestovatelské přednášky. Protože COVID nikdy nespí, začínáme netradičně v létě, protože se nechceme nechat zaskočit…

Koho jsme tedy pozvali jako prvního? Los padl na Tomáše Vejmolu z nedalekých Hranic. Tomáše jsme přivítali v knihovně v únoru roku 2020 a jeho přednáškou jsme se doslova prosmáli. Za tolik pozitivní energie, humoru a dobré nálady si zahájení cestovatelských přednášek zaslouží právě on. O tom, jak se nedat, bojovat, a ještě si to pořádně užít, nás přesvědčí ve své přednášce Na kole do Gruzie a zpět.

Cestovatel Tomáš Vejmola vyrazil úplně sám na svou první cestu do Gruzie a zpět. Nikdy dříve neujel více jak 50 km za den a teď ho čekala cesta dlouhá přes 7000 km, kterou zvládl za neskutečných 101 dní. Vyrazil s 50 eury v kapse a doprovázel ho jen přihlouplý výraz ve tváři a nevědomost, co ho čeká.
Přijďte si poslechnout, jak projel 8 zemí za 101 dní, jak byl vyhnán bezdomovcem z jeho příbytku, jakou péči dostal na Ukrajině, Turecku či v Rusku. Proč mu muslim v Gruzii umýval záda, a jak se dokázal dorozumět bez pořádné znalosti jazyků. O tom, že všechno jde, když se chce, Vám Tomík s humorem sobě vlastním a jistou nadsázkou rád poví za doprovodu fotografií a videí promítaných na plátně.

Sdílejte s námi ...
Share on Facebook
Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>