Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Markéta „Peggy“ Marvanová: American Trail Race

Úterý 22. 2.  2022 v 17:30 hodin, Knihovna Petra Bezruče v Opavě, sál knihovny, VSTUP VOLNÝ.  REZERVOVAT

Podmínky pro vstup osob na přednášku se řídí aktuálními opatřeními.

„Peggy“ Marvanovou, pro kterou se extrémní závody a náročné expedice na horských kolech staly životním stylem, nemusíme opavské veřejnosti dlouze představovat. American trail race je nejdelší závod planety pro horská kola. Trasa závodu měří 8 100 km, vede 13 státy USA. Vítězové trasu zdolali za 48 dní a 22 hodin. Vzít si na svatební cestu dva měsíce volno a pořádně projet Spojené státy, o tom mnozí jen sní. Markéta “Peggy” Marvanová (24) a Adam Záviška (25) to však provedli extrémním způsobem. Celý kontinent přejeli v závodním tempu, od východu k západu, naloženi veškerou výbavou. Na trati tato dvojice čelila silným dešťům, povodním, bouřkám, závějím sněhu i nelítostným vedrům. Měli možnost projet dechberoucí a nedotčená místa světa, na která se mnoho lidí nevydá.

Kromě poutavého vyprávění „Peggy“ Marvanové se můžete těšit i na videa z trati. Přijďte si poslechnout příběh o pevné vůli, buldočí odhodlanosti i popírání fyzické bolesti. Vyprávění o tom, jaké maličkosti vás dokáží vrátit zpět do hry, že čokoláda nebo pekárna na trati je mocná čarodějka. A že se dá skončit zároveň první v ženách a druhá v mužích.

Sdílejte s námi ...
Share on Facebook
Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>