Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Tomík na cestách: AFRIKA TUKTUKEM

Úterý 7. února 2023 v 18:00 hodin, Knihovna Petra Bezruče v Opavě, sál knihovny, VSTUP VOLNÝ. REZERVOVAT

Tomík na cestách rozený Tomáš, je hranický rodák a ochablý rytíř ve žlutém oři. Společně se svým pobočníkem Davidem Urostlým se vydali na strastiplnou cestu napříč Afrikou s třístopým vozem zvaný jako TUKTUK.

V létě léta páně 2022 si tito šohajové z Moravy zakoupili žlutého oře v daleké Jihoafrické republice, která leží na spodku mapy. Pomalu s ním klusali a spojky uhnali přes Botswanu plnou zvěře, Zambii, kde se u Viktoriin vodopádů smočili, dále pokračovali přes těžkou Zimbabwe, kde cesty mizí, až vkročili do přátelské Malawawi. Však nejvíce času tito rytíři strávili v obrovské Tanzánii, plné domorodých kmenů, mnoha zvláštních příběhů a divokých cest i zvířat, přes které se dostali až do přátelské Ugandy, kde svého oře v horách zaparkovali, aby si od sebe odpočinuli a příště mohli pokračovat až domů.

Velký příběh dvou lidí, z niž je jeden divný a druhý je David, kteří ujeli v tuktuku úctyhodných 9000 km za 111 dní, vše zfilmovali a přesto se nezabili. Něco takového nenajdete ani v Blesku či na novinkách.cz. Pouze teď a tady v nádherné knihovně v Opavě v České republice hned vedle Slovenska.. Při psaní anotace nebyl autor pod vlivem žádné návykové látky. Jen se dobře vyspal.

Více informací o Tomíkovi najdete na jeho stránkách
tomiknacestach.cz/ a na sociálních sítích.

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook