Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Listopad? Ten nejlepší čas pro návštěvu knihovny!

Pranostika praví, že přijede-li Martin na bílém koni, metelice za metelicí se honí. Kdo ví, jak to s bílým koněm bude. Jedno je ovšem jisté  – do naší knihovny v listopadu kromě různých Martinů zavítají zajímaví hosté. Nahlédněte a nechte se pozvat na listopadové akce naší knihovny! Co chystáme?

Hned ve středu 1. listopadu se na vás od 16 do 18 hodin budeme těšit v parku pod Ptačím vrchem na venkovní akci s názvem Strašidelný park. Připraveny pro vás budou pohybové, výtvarné a literární stanoviště plná zábavy. V případě špatného počasí se akce ruší.

Ve čtvrtek 2. 11. přivítáme v naší knihovně stálice opavských cestovatelských večerů manžele Márovi. Na dopoledních přednáškách pro školy představí největší perly z expedice po Pyrenejském poloostrově a od 18 h se můžete těšit na povídání o Dánsku a Islandu.

Do 7. 11. máte poslední možnost zhlédnout druhou část výstavy Komenského fascinující Labyrint světa a ráj srdce v kolážích výtvarníka Miroslava Huptycha a zapojit se do čtenářské soutěže o jeho grafický list.

Na sv. Martina ji vystřídá výstava fotografií Jiljího Slívy k jeho životnímu jubileu s názvem  Čtyři roční období na Hradci.  Snímky zachycují Hradec nad Moravicí v průběhu posledních asi dvaceti let ve všech ročních obdobích. Autor se zaměřuje na dominanty Hradce, ale také na různé přírodní detaily v jeho okolí. Výstava bude zahájena 11. 11. 2023 v 16 hodin vernisáží, na které vystoupí mimo jiné brněnští básníci Vít Slíva a Robert Fajkus.

Na přednášku Petra Zahnaše a jeho hostů o Jánských koupelích se můžete těšit 14. 11. tentokrát již v 17:30 hodin. Fenomén Jánských Koupelí připomíná stejnojmenná kniha s podtitulem Minulost, současnost a budoucnost, která bude součástí přednášky.

V měsíci říjnu byla ukončena výtvarná soutěž s názvem „Zvířátka v přírodě“. Pro výherce a pozvané děti z mateřských škol jsme 15. 11. dopoledne připravili dvě setkání s divadelníkem, muzikantem, básníkem, prozaikem a učitelem dramatické výchovy Milanem Šťastným a pohádkou O sedmi ztracených tečkách.  Milan Šťastný kromě hereckých rolí v amatérských souborech vydal knihu krátkých próz a čtyři sbírky poezie. Sám založil amatérský soubor Dodivadlo. Momentálně působí na volné noze, pracuje s dětmi, koncertuje, vyřezává a navštěvuje MŠ se svými pohádkami a ZŠ s výukovými programy.

Listopadové akce zakončíme 23. 11. od 8:30 hodin dalším vysíláním Brain&Breakfast. Snídat budeme s Lindou Štucbartovou a její přednáškou s názvem Hranice, komunikace a vztahy v kontextu hrubnoucí společnosti.

Po celý listopad budou na oddělení pro děti a mládež pro žáky základních škol a naše malé čtenáře připraveny výtvarné dílničky. Tentokrát na téma Strašidelné sovy.

V prosinci, konkrétně 10. 12. se můžete v našem sále těšit na Vánoční koncert klavíristy Miroslava Beinhauera a zpěvačky Pavly Radostové. A proč vám to sdělujeme již nyní? Protože jsou již v prodeji lístky, tak ať je neprováháte. Jsou k zakoupení ve Sluně nebo přes portál ColosseumTicket.

Akce jsou pro vás připraveny rovněž na pobočkách. V Kateřinkách se můžete v  úterý 7. 11. těšit na tradiční degustační večer moravských vín. Letos má název Pálava není jen cukr. Vzhledem k omezené kapacitě míst a oblíbenosti akce je však nutná rezervace místa.

Dne 22. 11. proběhne další setkání účastníků trénování paměti (pro zvané). A bude zde až do konce letošního roku k vidění nová výstava fotografií, tentokrát s názvem Sakrální stavby, jejímž autorem je Radim Masiarik.

Víme, že mnozí z Vás jsou již zvědavi na otevření nové budovy pobočky v Kylešovicích. Bude. V listopadu. Konkrétní termín vám teď ještě nesdělíme, sledujte náš web, sociální sítě, vývěsky …

Co však již dnes víme je, že se na vás budeme těšit v neděli 26. 11. od 10 h do 16 hodin. Připravili jsme pro vás Den otevřených dveří. Těšit se můžete na prohlídku všech prostor knihovny, výtvarné dílničky, soutěže pro děti, divadélko, vernisáž výstavy Fotodílna, na které budou prezentovány fotografie dětí z letošního fotografického příměstského tábora. Připraveno bude rovněž drobné občerstvení a možná přijde i kouzelník.

Listopad je měsíc plný barev. Udělejte si ho ještě barevnější návštěvou naší knihovny.

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook